SKARPETY X-SOCKS SKI PATRIOT ITALY 2019

SKARPETY X-SOCKS SKI PATRIOT ITALY 2019 Skarpety do uprawiania sportów zimowych o niebanalnym wyglądzie. Dodatkowe wstawki w kluczowych miejscach stopy poprawiają wygodę w użytkowaniu oraz zwiększają żywotność skarpet. Zapewniają odpowiednią kompresję, dzięki technologii Smart Compression Zone oraz znacząco powodują szybszą regenerację po wysiłku i zmniejszają szansę urazu. Dla odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza zostały użyte pionowe panele wentylujące Air-Conditioning Channel.

Wyprzedaż Odzieży Narciarskiej

Kolekcje męskie, damskie i dziecięce w obniżce do -70%

0 dni 00 h 00 min 00 sek

Odbierz w sklepie

Odbierz jeszcze dzisiaj!

Paczkomat InPost

Zamów do dowolnego Paczkomatu w Polsce

Kurier GLS

Kurier GLS przywiezie Ci paczkę pod wskazany adres

ZA DARMO

1-2 DNI                                           15,99 PLN

1-2 DNI                                               20 PLN

0 Osób oglądających ten produkt teraz!

Metody Płatności:

payment methods

Opis Produktu

SKARPETY X-SOCKS SKI PATRIOT ITALY 2019


SKARPETY X-SOCKS SKI PATRIOT ITALY 2019 zapewniają odpowiednią kompresję, dzięki technologii Smart Compression Zone oraz znacząco powodują szybszą regenerację po wysiłku i zmniejszają szansę urazu. Dla odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza zostały użyte pionowe panele wentylujące Air-Conditioning Channel. Skarpety do uprawiania sportów zimowych o niebanalnym wyglądzie. Dodatkowe wstawki w kluczowych miejscach stopy poprawiają wygodę w użytkowaniu oraz zwiększają żywotność skarpet.


SZCZEGÓŁOWE DANE O MODELU:

Użyte materiały: 60% Nylon, 25% Poliester, 10% Polipropylen, 5% Elastan


Skład techniczny: 31% Nylon, 29% Robur, 25% Skin NODOR, 10% Mythlan, 5% Elastane.

Użyte technologie:  Self-adjusting Cuff (Samodopasowujący się ściągacz), AirConditioning Channel (Kanał wentylacyjny), ToeTip Protector (Ochraniacz końców palców),  Toe Protector (Ochraniacz nasady palców stopy), Traverse AirFlow Channel System (Poprzeczny system kanałów wentylacyjnych), Heel Protector (Ochraniacz pięty), Anatomically Shaped Footbed (Anatomicznie uformowane podstawy), Instep Protector (Ochraniacz podbicia stopy), Lambertz-Nicholson achilles Tendon Protector (Ochraniacz ścięgna Achillesa Lamberta-Nicholsona).

Kolor: niebieski, biały, czerwony, zielony

Płeć: Unisex

Najlepsze do: narciarstwa

Kompresja: średnia

Izolacja: średnia

Sezon: Zima 2018/19

Gwarancja: 2 lata


Self-adjusting Cuff – samodopasowujący się ściągacz: zapewnia optymalne dopasowanie do każdej grubości łydki, dzięki czemu można zapomnieć o nadmiernym odczuwaniu luzu bądź ucisku. Dodatkowo chroni przed ześlizgiwaniem się skarpety.

 


AirConditioning Channel – kanał wentylacyjny: będący częścią systemu przepływu powietrza, zapewniającego wentylację stopy i nogi. Zbudowany z bardzo drobnego splotu wyjątkowo skutecznie przewodzi powietrze z anatomicznie uformowanej podstawy skarpety, poprzez jej wewnętrzne wgłębienie, do góry wzdłuż wewnętrznej strony golenia. Nawet ciasne obuwie nie przeszkadza w usuwaniu wilgotnego, przegrzanego powietrza na zewnątrz i dostarczaniu świeżego z powrotem. Zapobiega to powstawaniu pęcherzy (jeśli stopa jest sucha, powstawanie pęcherzy staje się mniej prawdopodobne).

 

 

ToeTip Protector – ochraniacz końców palców: dostosowany do asymetrycznego wygięcia łuku palców stopy. Łagodzi wstrząsy, niweluje ocieranie się palców o but i doskonale stabilizuje je w skarpecie. Wykonany z materiału Robur odpornego na przetarcia zapewnia najwyższy poziom ochrony.

 


Toe Protector – Ochraniacz nasady palców stopy: jego zadaniem jest łagodzenie wstrząsów oraz rozkładanie siły nacisku wywieranej poprzez dobrze dopasowane buty narciarskie. Dodatkowo chroni przed zimnem.

 

 

Traverse AirFlow Channel System – poprzeczny system kanałów wentylacyjnych: zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Reguluje temperaturę podstawy stopy i odprowadza wilgoć oraz przegrzane powietrze w momencie, gdy stopa jest dociążona w bucie. Podczas odciążenia system pompuje do podstawy stopy świeże powietrze, które dopływa poprzez kanały Air Guides i główny kanał wentylacyjny umiejscowiony wzdłuż wewnętrznej strony goleni. Dzięki temu stopa pozostaje sucha. Na spodzie stopy znajduje się sieć mniejszych kanałów, które wspierają system wentylacji.

 

 

Heel Protector – ochraniacz pięty: zabezpiecza pięty przed otarciem, i powstawaniem pęcherzy. Specjalnie dobrany materiał materiał zapewnia dodatkową wytrzymałość na przetarcia.

 

 

Anatomically Shaped Footbed

Anatomically Shaped Footbed – anatomicznie uformowane podstawy: Dzięki anatomicznej konstrukcji spodniej części skarpety stopa idealnie przylega do wkładki w bucie, dzięki czemu zminimalizowany jest ruch wewnątrz buta, co z kolei skutkuje lepszym czuciem obuwia i optymalizuje nacisk stopy na podłoże. Symetrycznie rozmieszczone kanały wentylacyjne powodują lepsze i szybsze odprowadzanie wilgoci.

 

Instep Protector

Instep Protector – ochraniacz podbicia stopy: mający za zadanie niwelowanie ocierania skóry o but w miejscu sznurowania botka oraz usytuowania klamer. Ochraniacz działa jak amortyzator wstrząsów i w sposób znaczący zapobiega powstawaniu pęcherzy, odgnieceń, zadrapań i otarć.

 

 

Lambertz-Nicholson Achilles Tendon Protector™

Lambertz-Nicholson achilles Tendon Protector – ochraniacz ścięgna achillesa Lamberta-Nicholsona: To część skarpety wykonana z włókien Robur, materiału amortyzującego wstrząsy, a tym samym zmniejszającego ocieranie o but i powstawanie otarć naskórka. Specjalny ochraniacz ścięgna Achillesa projektu Lamberta-Nicholsona zapobiega nadwerężeniom tego wrażliwego ścięgna chroniąc je przez okalające poduszki, które tworzą strefę buforową pomiędzy stopą i butem i w ten sposób zapobiegają ocieraniu.

 

 


MATERIAŁ ROBUR™

Robur™

Charakteryzuje się mocnym, potrójnie plecionym włóknem, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały na zniszczenie czy rozdarcie. Jego mięsista struktura amortyzuje miejsca szczególnie narażone na ucisk np. ścięgno Achillesa, podbicie stopy, kostka czy goleń, zapobiegając ich otarciom.

 

 

MATERIAŁ MYTHLAN™

Mythlan™

Jest wyjątkowo lekkim wśród nowo opracowanych włókien technicznych. Niezwykle lekka budowa samowystarczalnych mikrowłókien sprawia, że nie mogą się na nich rozwinąć bakterie. Mythlan jest całkowicie zrównoważony z PH i jest hipoalergiczny. Lekkość materiału Mythlan oznacza, że powietrze może swobodnie krążyć i dostarczać znakomicie uregulowaną temperaturę. Co więcej, nowoczesny materiał taki jak Mythlan jest łatwy w utrzymaniu i odporny na przebarwienia.


TECHNOLOGIA SKIN NODOR:

Skin NODOR jest wyjątkowo miękkim i elastycznym nowym włóknem ze szczególnymi właściwościami regulującymi temperaturę. Właściwości jego polimerowego rdzenia sprawiają, że bakterie nie przedostają się do skóry. Ponieważ nadmierny wzrost bakterii na skórze a także w ubraniach powoduje nieprzyjemny zapach, Skin NODOR ma bakteriobójczy efekt. Działa dzięki ciągłej reakcji jonów w obrębie włókna i skutecznie powstrzymuje działanie mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozmnażanie bakterii i powstawanie przykrego zapachu. Skin NODOR zawiera specjalny nieorganiczny składnik antybakteryjny, który skutecznie hamuje rozwój dwóch najważniejszych rodzajów bakterii: Gram-dodatnich (Staphyloccocus Aureus) i Gram-ujemnych (K.Pneumonia). Skin NODOR nie jest bakteriobójczy (nie zabija bakterii), dlatego też nie niszczy on istniejącej flory bakteryjnej, naturalnej dla zdrowej skóry.

 


X-SOCKS:

 

Skarpety X-Socks zapewniają optymalną przepuszczalność powietrza oraz termoregulację stopy, dzięki czemu skóra pozostaje sucha, a naskórek zachowuje odporność na obtarcia. W  skarpecie znajduje się zbudowany ze specjalnych cienkich włókien, główny kanał wentylacyjny. Transportuje on na zewnątrz przegrzane powietrze i wpuszcza do środka świeże powietrze z otoczenia. Skarpety X-Socks produkowane są z wyjątkowo trwałych materiałów, z najwyższą starannością wykonania. Idealnie dopasowane, z kilkudziesięcioma patentami technologicznymi w jednej skarpecie. Każdy komplet X-Socks jest tworzony na bazie obszernej i popartej szeregiem badań i doświadczeń wiedzy z zakresu fizjologii człowieka. Najwyższej jakości materiały, najbardziej nowoczesne rozwiązania, dziesiątki patentów czynią ze skarpet X-Socks najbardziej komfortową markę tego rodzaju odzieży na rynku. Szwajcarski instytut EMPA i system certyfikacji Swiss Army, którzy przeprowadzają niezależne testy, potwierdzają że są to najwyższej jakości produkty.

 


 

Zespół projektowy pod kierunkiem prof. Bodo Lambertza swój spektakularny sukces zawdzięcza perfekcyjnej fuzji  innowacyjności, estetyki  i najwyższej jakości w każdym produkcie. Dlatego X-Bionic i X-Socks są wielokrotnymi zwycięzcami konkursów na najbardziej innowacyjną markę świata w kategorii odzież sportowa.

 

Dane Produktu

general Ogólne

Bielizna narciarska

SKARPETY

icons unisex Płeć

mężczyzna

icons tag Producent

X-SOCKS

Rozmiar stopy

39-41, 42-44, 45-47