NARTY VOLKL RACETIGER GS 2020 – RMOTION2 12 GW RACE

Narty Volkl Racetiger GS 2020 z wiązaniem rMotion2 12 GW Race to kolejna odsłona flagowego produktu wiodącej na rynku narciarskim firmy Volkl.

Wyprzedaż Odzieży Narciarskiej

Kolekcje męskie, damskie i dziecięce w obniżce do -70%

0 dni 00 h 00 min 00 sek

Odbierz w sklepie

Odbierz jeszcze dzisiaj!

Paczkomat InPost

Zamów do dowolnego Paczkomatu w Polsce

Kurier GLS

Kurier GLS przywiezie Ci paczkę pod wskazany adres

ZA DARMO

1-2 DNI                                           15,99 PLN

1-2 DNI                                               20 PLN

0 Osób oglądających ten produkt teraz!

Metody Płatności:

payment methods

Opis Produktu

NARTY VOLKL RACETIGER GS 2020 – RMOTION2 12 GW RACE


Narty Volkl Racetiger GS 2020 z wiązaniem rMotion2 12 GW Race to kolejna odsłona flagowego produktu wiodącej na rynku narciarskim firmy Volkl. Narty posiadają w rdzeniu tytanowe wzmocnienia oraz wielowarstwowy Speedwall z dodatkowym bardzo twardym drewnem, umiejscowionym tuż za boczną ścianką. Z 69 mm szerokości pod butem, założonym wiązaniem rMotion2, które jest kompatybilne z systemem GripWalk oraz niezakłóconą jazdą dzięki tłumikowi UVO 3D uzyskujemy wiodącą w swej kategorii wydajność oraz najwyższą szybkość.


SPECYFIKACJA:

WIĄZANIE: rMotion2 12 GW Race

ROCKER: Tip Rocker

RZDZEŃ: Speedwall Multilayer Woodcore

ŚLIZG: P-Tex 4504

TECHNOLOGIE/CECHY: rMotion2 12 GW Race, UVO 3D, 3D.Glass, Speedwall Multilayer Woodcore, Powered by Titanium, Full Sidewall, Base P-Tex 4504


CECHY:

TYP NART: Race Gigant

PŁEĆ: mężczyzna/unisex

SZEROKOŚĆ POD BUTEM: 69 mm

(stopniowanie od 1 do 10)

OSIĄGI NA TWARDYM ŚNIEGU: 8

OSIĄGI W TRUDNYCH WARUNKACH: 2

DYNAMIKA DŁUGICH SKRĘTÓW: 9

MOBILNOŚĆ KRÓTKICH SKRĘTÓW: 3

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI: 3

POZIOM ZAAWANSOWANIA NARCIARZA: 9


ROZMIARY/PROMIEŃ SKRĘTU/TALIOWANIE:


DOŁĄCZONE WIĄZANIE: rMOTION2 12 GW

Kompletny system wiązania, w którym zastosowano znacznie lżejszą sportową płytę, zapewniającą optymalną przyczepność i sztywność.

Nowe wiązanie rMotion2 było opracowane we współpracy z firmą Marker, w szczególności dla nowych modelów nart Code Speedwall Uvo oraz Racetiger Speedwall Uvo. Jest to kompletny system wiązania, w którym zastosowano znacznie lżejszą sportową płytę, zapewniającą optymalną przyczepność i sztywność. Szersza konstrukcja o dwadzieścia procent, pozwala znacznie usprawnić przeniesienie energii oraz kontrolę. Przód wiązania dodatkowo gwarantuje większą stabilność podczas gdy tył dostarczy jeszcze większej wygody podczas wpinania i wypinania. DIN: 4-12, Waga narciarza: 40 – 120 kg, Kolor: black – flo – red. Wiązanie jest kompatybilne z rewolucyjną technologią podeszwy w butach narciarskich GripWalk, która poprawia przyczepność i wygodę podczas  chodzenia.


KLUCZOWE TECHNOLOGIE:


TŁUMIK DRGAŃ: SYSTEM UVO.3D

UVO.3D jest pierwszym systemem swobodnie obracającego się w promieniu 360 stopni, w przestrzeni 3d tłumika drgań.

Podczas jazdy teren pod nartą nieuchronnie generuje drgania i wibracje w przodzie narty. Znacznie zakłóca to płynność jazdy oraz utrudnia złapanie przyczepności na krawędziach narty. Rewolucyjny system Uvo przeciwdziała tym siłom, tłumiąc drgania i wibracje horyzontalnie, pionowo a także wzdłuż długości narty.

Nowy system UVO.3D jest ulepszeniem odnoszącej sukcesy technologi UVO. Po raz pierwszy zastosowano swobodnie obracający się tłumik, który także niweluje wibracje pionowe, w przestrzeni 3D, wprowadzając prawdziwy przełom jeśli chodzi o technologię tłumienia drań, jeszcze bardziej minimalizując zakłócające jazdę wibracje.

PODSUMOWANIE:

 • zwiększona manewrowość/zwinność narty
 • spokojniejsza jazda oraz kontrola
 • zmniejszony wysiłek
 • zwiększone osiągi dzięki unikalnemu tłumieniu w przestrzeni 3d
 • zwiększona manewrowość oraz szybkość reakcji narciarza dzięki ogólnej mniejszej wadze


3D GLASS: 

Technologiczne rozwiązanie firmy Volkl, które jeszcze bardziej poprawia parametry narty oraz stabilność nawet w ekstremalnych warunkach.

Technologia 3D.Glass polega na warstwie laminatu z włókna szklanego zawartej w rdzeniu, która ułożona jest w formie trójwymiarowej ramy w obszarze wiązania. Skutkuje to polepszeniem przyczepności na krawędziach narty oraz poprawionym zachowaniem podczas odbijania się nart od stoku podczas skrętów, w porównaniu z klasycznymi budowami nart z włókna szklanego.

GŁÓWNE ZALETY:

 • Poprawione zachowanie, jeśli chodzi o odbijanie się nart podczas skrętów
 • Narta staje się zauważalnie żywsza i zwinna
 • Zwiększone przeniesienie energii na krawędziach narty
 • Znacząco zwiększona przyczepność na krawędziach narty, szczególnie podczas jazdy na oblodzonych zjazdach


POZOSTAŁE TECHNOLOGIE:

SPEEDWALL MULTILAYER WOODCORE:

Krawędzie zostały wypełnione wyjątkowo stabilnymi warstwami drewna wzdłuż wielowarstwowego, wewnętrznego rdzenia. Takie połączenie twardości na bokach razem z lżejszym drewnem w rdzeniu pozwala uzyskać następujące zalety:

 • Część twardszego drewna natychmiastowo przylega do bocznych ścianek powodując zwiększone przeniesienie energii, polepszenie przyczepności na krawędziach oraz wspieranie rozkładu wszelkich sił/nacisków działających na krawędź narty.
 • Drewno o mniejszej wadze w środku wielowarstwowego rdzenia dostarcza większej zwinności i łatwości w manewrowaniu oraz zmniejsza ogólną wagę narty.
 • Kombinacja obu tych typów drewna biegnie wzdłuż całej długości nart przyczyniając się do optymalnego rozkładu sztywności narty, co z kolei powoduje zwiększenie precyzji podczas skręcania.

POWERED BY TITANIUM: Rdzeń wzmocniony tytanem

Warstwy tytanu sprawiają, że narta jest bardziej zwrotna i dynamiczna. Taka budowa sprawdza się szczególnie przy trudnym, szybkim i agresywnym stylu jazdy, gdyż narta szybciej reaguje.


FULL SIDEWALL: Boki na całej długości narty

Boki nart zostały wykonane z takiego samego materiału, z którego robi się ślizgi. Powoduje to znaczne polepszenie bezpośredniego przeniesienia energii.


P-TEX 4504:

Spiekany, cechujący się wysoką zawartością molekuł polietylenu ślizg o bardzo wysokiej gęstości. Oprócz doskonałej odporności na ścieranie i wyjątkowej absorpcji wosku P-Tex 4504 jest bardzo szybki i wykorzystywany wyłącznie w najwyższej linii nart performance oraz race marki Volkl. Materiał został uaktualniony ze specjalnymi dodatkami, aby uczynić go termicznie oraz elektro-przewodzącym by dowieść swoich walorów jako ślizg o najwyższych właściwościach poślizgu i maksymalnej prędkości na zjeździe.

Dane Produktu

general Ogólne

Długość nart [cm]

170, 175

icons unisex Płeć

mężczyzna

icons tag Producent

VOLKL

Rodzaj nart

RACE