Bootfitting

BOOTFITTING W SKLEPIE STACJONARNYM SKI4YOU: Przy zakupie dowolnej pary butów narciarskich (fizycznie lub online), w razie potrzeby wygrzewanie buta wewnętrznego czy skorupy gratis.


W swojej szerokiej ofercie posiadamy:


  • Dobranie przez wykwalifikowany personel butów narciarskich, w zależności do wielkości i szerokości stopy klienta, jego preferencji i stylu jazdy, a także poziomu zaawansowania. – 0 zł

  • Frezowanie skorupy buta – wycena indywidualna w zależności od wielkości obszaru.

Miejscowe, delikatne skrawanie skorupy w celu utworzenia odpowiedniej przestrzeni na te części stopy lub łydki, które są uciskane.


  • Odbarczanie skorupy buta – 89 zł/punkt

Stosowane, gdy skorupa punktowo uciska stopę np w kostkę. Bootfitting ten polega to na miejscowym wygrzaniu skorupy buta aż do uzyskania pożądanej plastyczności po czym na rozpychaniu danego punktu do uzyskania pełnego komfortu).

Do odbarczania posiadamy dwie maszyny: nagrzewnicę firmy Tecnica oraz nagrzewnicę wykorzystującą podczerwień Nordica Infrared.

bootfittnig wrocław

 


  • Wygrzewanie skorupy buty oraz buta wewnętrznego (liner) – 150 zł, przy zakupie butów narciarskich gratis.

Bootfitting polegający na procesie termoformowania obu części buta. Pierwszy etap to wygrzewanie buta wewnętrznego za pomocą specjalnego piecyka. Jeśli uda się osiągnąć komfort, proces się kończy, jeśli nie, wygrzewana jest także zewnętrzną część buta czyli skorupę.

Do wygrzewania posiadamy dwa piecyki: Atomic Memory Fit oraz Head Perfect Fit & Form Fit

bootfittnig wrocław


System dopasowania za pomocą specjalnego płynu Head Liquid Fit – 150 zł

Head przygotował technologię Liquid Fit, która umożliwia zrobienie buta znacznie ściślej dopasowanym w okolicach kostek, pięty i achillesa. W tylnej części buta wewnętrznego są dwa otwory, przez które można wstrzyknąć materiał Liquid Fit, rozchodzi się on równomiernie w wyżej wymienionych strefach tworząc mocne, ale komfortowe uczucie obejmowania. Zastosowanie tylko dla butów wewnętrznych marki Head z technologią Liquid Fit.

bootfittnig wrocław


  • Wkładki FootBalance – 300 zł – wkładka stworzona specjalnie dla Twojej stopy.

Podczas tworzenia indywidualnych wkładek FootBalance, założeń dotyczących komfortu w czasie ich użytkowania jest kilka. Najważniejszymi z nich jest zapewnienie lepszego samopoczucia i poprawy kondycji stopy.

Początkowo oceniany jest typ stopy na podstawie indywidualnego badania przeprowadzonego dzięki autorskiemu systemowi jej analizy. Następnie wkładka jest formowana i dopasowywana. Wkładki FootBalance zapewniają podparcie stopie w prawidłowym ułożeniu i pomagają zniwelować częste nieprawidłowości w ustawieniu podudzia, zapewniając solidną podstawę dla całego ciała. Oferowana jest szeroka gamma wkładek odpowiednich dla różnych typów stóp i właściwie każdej aktywności i dyscypliny sportowej.

Nowatorski sposób formowania:

  • wkładki formowane są w czasie krótszym niż 10 minut
  • formowanie do stopy ustawionej neutralnej daje formę umożliwiającą szeroki zakres ruchów
  • metoda formowania na stojąco jest stymulacją codziennych aktywności wymagających przenoszenie ciężaru ciała

Lekki dynamiczny, objęty patentem rdzeń: elastyczny rdzeń pozwala stopom wykonywać ich naturalne funkcje amortyzacji, adaptacji do nierównego podłoża i odbicia

Wkładki Footbalance a buty narciarskie: spersonalizowane wkładki do butów narciarskich Footbalance ustawiają stopę w prawidłowym ułożeniu oraz dynamicznie wspierają łuk stopy. Kiedy wkładka jest już gotowa, mierzymy ponownie wybrany model buta narciarskiego i w razie potrzeby wykonywane są dodatkowy bootfitting (odbarczanie/wygrzewanie skorupy, formowanie buta wewnętrznego itd).

bootfittnig wrocław


  • Termoformowanie wkładek Sidas – przy zakupie wkładki, termoformowanie gratis

Buty narciarskie są produkowane masowo a stopy każdego człowieka są indywidualne i niepowtarzalne. Wkładki do butów Sidas tworzą optymalne połączenie pomiędzy stopą a butem. Stosując te wkładki narciarze czują wyjątkowy komfort ponieważ ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Zmniejsza się również ryzyko wystąpienia kontuzji, ponieważ stopa jest bardziej stabilna. Stosując ukształtowane wkładki chronisz również inne stawy: kolana, biodra, kręgosłup. Wkładki dobrze amortyzują a wsparta stopa lepiej pracuje co wpływa na funkcjonowanie innych stawów podczas wykonywania różnych ruchów podczas jazdy.

Korzyści wynikające ze stosowania wkładek Sidas:
• Stopa jest równomiernie podparta co chroni nasze stawy przed nadmiernymi przeciążeniami.
• Precyzyjniej prowadzimy narty ponieważ stopa jest lepiej ustabilizowana a idealne odwzorowanie kształtu naszej stopy sprawia, że inicjowanie skrętu jest szybsze.
• Wkładki w znacznym stopniu zapobiegają przesuwaniu się stopy w bucie, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wystąpienia otarć, odmrożeń czy odgnieceń.
• Prawidłowe ułożenie stóp wpływa korzystnie na inne stawy – kolanowe, biodrowe, kręgosłup.
• Komfort w bucie jest nieporównywalnie większy.
• Osoby z problemami ortopedycznymi podczas jazdy często odczuwają ból wynikający np. z płaskostopia, haluksów, stopy wydrążonej i innych. Wkładki Sidas w sposób znaczny lub całkowity redukują te przykre odczucia.
• Wkładki można również nosić w zwykłych butach na co dzień.

bootfittnig wrocław

Strona Główna
Konto
0
koszyk
Szukaj